Незважаючи на достаток лотів спеціалізованих магазинів, існують загальні вимоги для дитячих ігрових предметів, тому іграшка для дитини у віці 5-ти років повинна бути:

 
  • цікавою, яскравою, відповідної розумовому і фізичному розвитку малюка - не дуже складною, але і не простий, інакше грати з нею він не стане;
  • дидактично розвиваючої - в дошкільному віці у дитини формуються навички рахунку, письма, читання, порівняння, тому він із задоволенням проводить дозвілля з тематичним лото, геометричними фігурами, конструктором, ілюстрованої азбукою;
  • безпечної - це вимога пред'являється як до матеріалу виготовлення, який повинен відповідати екологічним нормам і стандартам, так і способу збирання іграшки: гострі, ріжучі, колючі краю і деталі неприпустимі;
  • міцної, надійної - оскільки дитина тактильно контактує з іграшкою, вона має схильність до механічного зносу, падіння і деформації.
 

Що подарувати дитині дошкільного віку?

 

Психологи називають вік 4-5 років періодом «чомучок», тому дитині даної вікової групи можна подарувати іграшку-ребус, конструктор, головоломку, гру на логічні і математичні завдання, які допомагають пізнавати навколишній світ. Це можуть бути кубики, пазли, сюжетне лото, калейдоскоп, фігурки тварин, настільні та підлогові гри - як для індивідуальної, так і колективної діяльності.

 

З метою фізичного розвитку купите дитині спортивну гру, спорядження чи обладнання - м'яч, ключку, тенісні ракетки, еспандери, роликові ковзани, лижі.

 

Для соціальної і професійної орієнтації дошкільника відмінно підійдуть іграшки, пов'язані з родом діяльності дорослих - посудка, аптечка, дитяча перукарня, лялькове ательє, магазин, спецформи, ляльки-професії і т.д.

 

Особливу увагу дітей у віці 5-ти років привертають рушійні механізми і транспортні засоби, тому можна придбати керовані машинки, велосипеди, самокат або зменшені моделі техніки: годинник, паровозики, літаки, спорткари, вантажівки, кораблі.

У віці 4-6 років у дитини відбувається активне творче розвиток, тому зверніть увагу на іграшки розвиваючого характеру, пов'язані з малюванням, поклейка, обробкою. Сучасні виробники атрибутів для дозвілля пропонують цікаві ігрові предмети для сімейного проведення часу. Іграшки колегіального користування, розраховані на одночасне участь дитини і дорослого, виконують виховну функцію, таку важливу в загальному формуванні дитячої особистості.

 

При виборі іграшки дитині 5-ти років важливо також враховувати його думку: купите те, що малюк хоче, а не те, що подобається вам. Дошкільник відмінно володіє вербальними функціями, тому може аргументовано пояснити своє бажання взяти машинку, конструктор, робота на батарейках, набір фокусника або міні-зоопарк.