Психологи стверджують, що діти під час ігор завжди намагаються копіювати поведінку дорослих. Лялька - одна з тих іграшок, яка дозволяє дітям максимально наблизити свої ігри до реальності. Таким чином, дитина швидше розвивається і швидше вивчає життя. Пам'ятайте, що лялька для дівчинки - це зовсім не іграшка. Це її дочка, її вихователька або краща подружка. Тому будь-яка лялька повинна бути максимально якісною, адже поломка улюбленої ляльки може психологічно травмувати дитину. Купуючи ляльку, батькам необхідно звернути увагу не тільки на її естетичний вигляд, але і на якість окремих частин іграшки.

 

Естетичний вигляд ляльки

 

Зовнішній вигляд ляльки - одна з найважливіших її характеристик. Адже в першу чергу іграшка повинна сподобатися дитині. Нескладно помітити, що останнім часом виробники почали експериментувати над іграшками. На полицях дитячих магазинів можна побачити ляльки, зроблені в різних стилях з якимсь художнім підходом. Такі іграшки більше підійдуть для дорослих: вони можуть стати відмінним декоративним елементом або частиною лялькової колекції. Для дитини краще вибрати звичайну ляльку, яка максимально схожа на справжню дівчинку. Чим простіше і природніше лялька, тим краще вона буде впливати на розвиток вашої дитини.

 

Гарна лялька повинна мати правильні пропорції. Не варто купувати ляльку, яка має дуже велику голову або занадто довгі ноги. Частини особи також повинні бути правильних розмірів. Ляльки з дуже великими очима або величезними губами іноді мають злісне і страшне вираз обличчя.

 

Вибирайте ляльку з максимально натуральним відтінком «шкіри». Краще, якщо це буде природний тілесний колір без жовтизни. Зараз новинкою в сфері твори іграшок стали ляльки з темною шкірою. Така лялька підійде для дівчаток старшого віку, які вже розуміє відмінності між різними народами світу. За допомогою тёмнокожіх ляльок дітей можна привчати до толерантності до всіх людей.

 

Волосся ляльки також повинні мати натуральний колір. Не купуйте ляльку з фіолетовими або червоними волоссям, все це розвиває у дитини неправильне уяву. До того ж, таке волосся повні шкідливих барвників, саме через це нові ляльки мають неприємний запах хімічних елементів.

 

Важливу роль також відіграє одяг ляльок. Найкраще вибрати спокійні кольори, адже яскраві, «кислотні» відтінки будуть дратувати дитини. Вибирайте ляльку, одяг з якої можна зняти, дівчаткам подобатися одягати і переодягати своїх ляльок в нові наряди.

 

Для маленьких дівчаток не варто купувати занадто велику ляльку. Адже величезні іграшки, як правило, ще й важкі. До того ж, дитині буде складно грати великою лялькою, а маленьку ляльку легше переодягати, купати або просто носити з собою.

Особливості матеріалу ляльок

 

На сьогодні більшість ляльок роблять із пластику. Визначити якість пластика на око майже неможливо. Але можна уважно оглянути «шви» матеріалу з боків тулуба, з боків ніг і рук. Ці «шви» повинні бути максимально непомітними і максимально рівними, вони не повинні бути шорсткими і нерівномірними. У більшості ляльок ноги і руки зроблені таким чином, що їх можна зняти. Якщо зробити це досить просто - це свідчить про невисоку якість іграшки. Також руки і ноги не повинні хитатися, інакше іграшка швидко зламається.

 

Для дітей до 3-х років краще вибрати ляльку, тулуб якої зроблено з пластику, а голова, руки, ноги - з міцної гуми. Пластик - досить твердий матеріал, і, наприклад, якщо дитина кине іграшку в невідповідному місці, а потім впаде на неї, він може легко травмуватися. Особливо, якщо ноги або руки ляльки будуть підняті.

 

Зараз в моду повернулися м'які ляльки з тканини. Перевагами таких іграшок можна назвати те, що вони легкі, яскраві і красиві. Зверніть увагу, з якого саме матеріалу зроблена іграшка. Краще, якщо це будуть натуральні тканини - бавовна або льон. У будь-якому випадку, вона повинна бути приємною на дотик, без стирчать ниток, всі шви повинні бути щільними і малопомітними. Пам'ятайте, що ляльки з тканини будуть дуже швидко накопичувати в собі пил, а значить і мікроби, і бактерії. Звичайно, таку іграшку можна здати в хімчистку або просто випрати будинку, але після «купання» лялька може втратити свій первинний вигляд. Як правило, матерчаті ляльки служать набагато менше, ніж інші види ляльок. Зверніть увагу, що дуже часто замість очей такі іграшки мають звичайні гудзики. Переконайтеся, що вони добре пришиті, адже маленькі діти люблять брати в рот дрібні деталі іграшок.

 

Також слід переконатися в якості матеріалу окремих частин ляльки - волосся і одягу. Волосся повинні бути м'які і шовковисте. Якщо волосся дуже жорсткі, це означає, що вони зроблені з неякісного синтетичного матеріалу. Таке волосся буде важко розчісувати, вони будуть швидко заплутується, на них можуть з'явитися вузлики, а після звичайного купання вони можуть і зовсім почати випадати. Матеріал одягу також повинен бути натуральним. Не купуйте ляльок в одязі з атласу або будь-якого іншого делікатного матеріалу. На таких сукнях швидко з'являться затяжки.

Вибір ляльки в залежності від віку дитини

 

Кожна іграшка розрахована на певний вік дітей. Наприклад, для самих маленьких дівчаток підійдуть пупси - ляльки у вигляді немовляти. Адже дівчаткам у віці 3-4-ох років найбільше подобається грати в так звані «дочки-матері». Вибирайте пупс не великих, але і не дуже маленьких розмірів. Важливо, щоб очі його закривалися, адже дитина обов'язково буде укладати іграшку спати. Можна придбати цілий іграшковий набір, в якому є коляска для пупса, додаткова одяг, пляшечка і соска. Зараз дуже популярними стали ляльки, які говорять, плачуть, п'ють воду, яким потрібно міняти підгузки. Такі іграшки, безумовно, будуть дуже цікавими для дитини, але вибирати їх треба з особливою увагою. Переконайтеся, що маленький механізм добре захований всередині ляльки, так, щоб дитині було важко до нього дістатися. Краще, якщо лялька працює на звичайній великий батарейці. Запам'ятайте, що маленькі круглі батарейки у вигляді таблеток можуть бути смертельно небезпечними для вашої дитини. Адже іноді важко помітити, що дитина взяв таку батарейку в рот. Фахівці рекомендують купувати іграшки з вбудованим механізмом для дітей старшого віку. Такі ляльки, як правило, недовговічні, їх механізм дуже швидко ламається.

 

Для дівчаток від 3-х років підійдуть ляльки з аксесуарами. Це можуть бути іграшкові медичні набори, посуд, ляльки з домашніми вихованцями, ляльки зі своїми будиночками.

 

Дітям молодшого шкільного віку цікаво грати «дорослими» ляльками - принцесами, феями, моделями в довгих сукнях з яскравим макіяжем та модними аксесуарами. Можна придбати цілу сім'ю ляльок, в яку входить мама, тато і діти. Такі ігри найкраще розвивають дитини, він вчиться певним моделям соціальної поведінки.

 

У кожної дівчинки повинно бути як мінімум кілька ляльок. Під час гри дитина може багато чому навчитися, особливо, якщо показати йому, як грати тими чи іншими іграшками правильно. Підійдіть до вибору ляльки для вашої дівчинки з увагою і відповідальністю, адже навіть самий маленький елемент дитинства бере участь у формуванні вашої дитини.